ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6662640
*
nr 666 2640
Spegel
Valnöt, Nyrokoko, höjd: 260
Utrop:
2.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 22:11:54
1
2.000 kr
8/11 11:42:44
2
4.100 kr
8/11 12:14:45
1
3.400 kr
8/11 12:14:56
1
3.700 kr
8/11 12:15:44
1
4.100 kr
8/11 12:15:59
1
ledande budet*
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar valnöt
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 666 2640
Spegel
Valnöt, Nyrokoko, höjd: 260
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 22:11:54 | 1 | 2.000 kr |
8/11 11:42:44 | 2 | 4.100 kr |
8/11 12:14:45 | 1 | 3.400 kr |
8/11 12:14:56 | 1 | 3.700 kr |
8/11 12:15:44 | 1 | 4.100 kr |
8/11 12:15:59 | 1 | ledande budet* |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar valnöt
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27